O nás

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších a nejúspěšnějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností i kanceláří. Portfolio firmy zahrnuje základní desky, grafické karty, optické mechaniky, monitory, stolní PC, počítače typu All in One, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení, tablety, smartphony a nositelná zařízení. Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2014 získala 4 326 ocenění. ASUS zaměstnává po celém světě více než 13 600 zaměstnanců a jeho výzkumný a vývojový tým čítá 4 500 specialistů. Obrat společnosti za rok 2014 dosáhl zhruba 14,5 miliardy amerických dolarů.

Společnost ASUS vznikla v roce 1989 jako výrobce základních desek v době, kdy se na Tchajwanu začal bouřlivě rozvíjet počítačový průmysl. Název firmy vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto mýtického stvoření.

Za čtvrtstoletí své existence ušel tento výrobce dlouhou cestu. K výrobě základních desek se brzy přidávaly další produkty a porfolio se postupně rozrůstalo nejen o tradiční produkty. Například v roce 2007 ASUS jako první na světě přišel s konceptem netbooku a v posledních letech neustále experimentuje a pracuje na spojení několika dosud samostatných zařízení do jednoho. Důkazem toho jsou dnes již legendární řady zařízení Transfomer (spojení notebooku a tabletu) nebo Padfone (spojení tabletu a telefonu).

ASUS jako globální výrobce IT a elektroniky nabízí zákazníkům ucelenou řadu produktů v mnoha segmentech. Vedle tradičně silné pozice mezi výrobci notebooků značka úspěšně proniká také do světa smartphonů, tabletů nebo nositelných zařízení (wearables). V nabídce ale nalezneme také řadu komponent pro stolní počítače (základní desky, grafické a zvukové karty atd.), zobrazovacích zařízení (LCD monitory, projektory), síťových prvků či jiných periferií a příslušenství. ASUS také v posledních letech rozvíjí značku Republic of Gamers (ROG), jejíž produkty jsou určeny pravověrným hráčům, kteří vyžadují vysoký výkon bez kompromisů.

Více informací naleznete na www.asus.cz.